Новий рік 2021


Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності


Участь в VІ Всеукраїнській благодійній акції "Happy Гав для Сірка"


Міжнародний день енергозбереження


Тиждень сім`ї


Тиждень олімпійський


1 вересня


Тиждень Цікавих дослідів


Тиждень Здоров'я


Спортивна розвага "Здоров'я дитини - щастя родини"


День Синього кольору


День Зеленого Кольору


День Червоного Кольору


Тиждень Казок

«Казка - це школа творчості, яка

так необхідна дітям.

Казка невід'ємна від фантазії, уяви, а

уява – великий дар, що зробив

могутній вплив на людський рід, його

розвиток».

 В. Сухомлинський

 


Нехай в це прекрасне свято здійсниться ваше найзаповітніше бажання, а дорога вашого життя буде встелена пелюстками польових квітів та запашних цілющих трав. Хай поруч будуть по-справжньому щирі люди, які принесуть у ваше життя тільки світло, добро, радість і посмішки. Вітаємо вас з днем Івана Купала!


Тиждень Книги


З Днем Конституції України


Наш веселий та цікавий Тиждень веселощів


З днем захисту дітей! Хай наші діти будуть здорові і щасливі!

І неважливо, скільки їм років


Веселі та драйвові випускники-стиляги сьогодні в останнє ''запалили'' на святі в садочку: багато співали, танцювали та веселились.

Увесь колектив нашого закладу проводжає вас, діти та бажає тільки успіхів, тільки перемог, тільки наснаги та натхнення. Здобувайте нові знання, підкорюйте нові вершини, радійте життю та насолоджуйтеся дитинством!!!

Вітаємо, щасливої дороги!!!


З 17.05.21 - 21. 05.2021 у нашому закладі проходив "Тиждень безпеки дитини", під час якого діти навчалися:

- берегти найцінніше - своє життя та здоров'я;

- збагатили свої знання про профілактику та лікування різних захворювань;

- повторили правила дорожнього руху.


З Днем вишиванки!

Хай життя буде вишите лише красивими кольорами!

 


 Запобігти, попередити, врятувати - головне завдання Цивільного захисту

 29 квітня "День Цивільного захисту"

В ЗДО № 27 «Світанок» протягом Дня цивільного захисту було оргнізовано та проведено різні цікаві заходи  до яких долучився весь персонал та  вихованці закладу.

За планом провели практичне тренування з особовим складом штабу ЦЗ, де були відпрацьовані дії за сигналом цивільного захисту"Увага всім! " ввідними в умовах пожежі.


"Хай радість зігріває серце"

 

Під таким девізом творчо, активно та змістовно з 19 по 24 квітня проходив Тиждень психології

в нашому закладі.


Театр відіграє велику роль у формуванні особистості дитини. Він доставляє багато радості, привертає своєю яскравістю, барвистістю, динамікою, впливає на глядачів.

Ми шлемо найщиріші вітання з Міжнародним днем театру , що відзначають 27 березня, усім театральним діячам , театрознавцям та людям, чиє життя і робота пов’язані з театральною сферою .


З 15.03.21 - 19.03.21 р. у ЗДО № 27 "Світанок" проходив "Тиждень пожежної безпеки", який був цікавим, насиченим, а головне корисним!

 

Вихователі закладу дуже ефективно працювали над тим, щоб діти засвоїли правила техніки безпеки під час виникнення пожежі . Провели низку занять, рухливих ігор, обігрування ситуацій

Закінчився тиждень практичним заняттям по евакуації дітей на випадок виникнення пожежі та грою-змаганням зі старшими дошкільниками «Ми вогню не боїмося, з ним боротися вчимося»!


На виконання Програми охорони навколишнього середовища м.Суми, в рамках заходів до Всесвітньої акції "Година Землі - 2021" в нашому закладі був організований освітній проєкт "Рішення в стилі ЕКО", в якому приймали участь вихованці, батьки та педагоги закладу.


Діти , разом із пташками 

Вітають дівчину - Весну

В чудовий день, в день свята мами

Заводять пісню голосну!


 1 березня ЗДО № 27 "Світанок»  долучився до відзначення Всесвітнього дня цивільної оборони. У закладі були проведені тематичні заходи. Діти закріпили знання про безпечне поводження з вогнем під час  занять: з сенсорного розвитку «Добре – погано», з розвитку зв’язного мовлення «Допоможемо Зайчикові», ігрова (с/р ігри «Пожежники», «Служба порятунку», рухливі ігри, естафети),  бесіди («Маленький вогник», «Правила поведінки вдома», читання художньої літератури з використанням українського фольклору (казка С. Маршака «Кицькин дім», О. Шуваєва «Загасити вогонь») , самостійно-художня діяльність, психогімнастика, пошуково-дослідницька діяльність, моделювання ситуацій та їх розв’язання («Маленький сірничок», «Врятуємо ляльку»), перегляд мультфільмів («Фокс поспішає на допомогу», «Маша та Ведмідь») та відеопрезентацій.

 Протягом дня в усіх вікових групах функціонували виставки дитячих робіт «Будьте обережні»

Вихователь-методист Яцишена М. В. організувала виставку в методичному кабінеті "Безпека дитини" та разом із завідувачем господарства Щербиною Н. Д. провели перегляд відеопрезентації «Як діяти у небезпечних ситуаціях» для всіх працівників ЗДО. 


 Зі святом, Україно!

День Соборності - це нагадування про те, що сила нашої держави в єдності українських земель. Соборність України - основа державності. Щорічно 21 січня Україна відзначає цей день. Не оминули це свято і педагоги нашого садочку. Для дітей проведені заняття «Україна єдина», під час яких вихованці ознайомилися з поняттями «єдина», «незалежна», закріпили знання про символи рідної держави.


У дошкільному навчальному закладі №27 «Світанок» пройшла святкова розвага для старших дошкільнят«Щедрий вечір, добрий вечір, добрим людям на здоров’я!». Дошкільнят зустріли Господиня і Господар. Діти вправно співали щедрівки, колядки, водили веселі хороводи та бажали всім щастя, миру, здоров’я, злагоди. Потішити дітей та пограти з ними в цікаві ігри до оселі завітали Коза, Лікар–Рятівник. Дошкільнята отримали невичерпне задоволення та святковий настрій.


Ой ялиночку чудову

Зустрічаємо ми знову

Ти на свято новорічне

Всіх малят до себе кличеш

Весело та по святковому гамірно пройшли новорічні ранки в нашому закладі. Кожне свято унікальне та неповторне, наповнене відповідно до сюжету художніми композиціями, піснями, іграми та конкурсами. Надзвичайне різноманіття образів казкових героїв подарували незабутні враження, чудовий настрій та казкову атмосферу всім малятам.


Сніжинка-це зимовий, Новорічний талісман, саме тому в ДНЗ №27"Світанок" було організовано та проведено виставку зимових поробок "Сніжинки-веселинки"

Батьки з дітьми потрудилися на славу. Різноманітні сніжинки вражали своєю вишуканістю, оригінальністю ідеї, нестандартними формами і техніками виконання. Всі новорічні сніжинки, а їх було дуже багато, знайшли своє почесне місце на виставці.

Адміністрація та колектив ДНЗ № 27 «Світанок» дякує родинам , які взяли участь в оформленні виставки яскравих та дивовижних об'ємних сніжинок.


З 14.12.2020 - 18.12.2020 р. у нашому закладі проходив челлендж майстер-класів, під назвою "Важливо не лише смачно готувати, а й смачно подавати"


 На виконання наказу по ДНЗ від 30.11.2020 р. № 143  «Про проведення  Тижня з правового виховання у закладі дошкільної освіти в 2020 році» з 07 по 11 грудня 2020 року в Сумському дошкільному навчальному закладі № 27 «Світанок» було організовано проведення тематичного тижня.

Вихователі відповідно до розробленого плану заходів,  провели низку занять, бесіди, ігри, які були спрямовані на ознайомлення дітей з правами, визначеними Конвенцією ООН з прав дитини у всіх вікових групах.

Мають право діти на любов і піклування,

А також на освіту і повноцінне харчування.

Усі права записані, їх кожен має знати.

Бо діти – це майбутнє, їх треба захищати!

10 грудня -  Міжнародний  День захисту прав людини!!!


4 грудня - цікавий і захоплюючий день, який присвячений всім дітям, які чекають на Новий рік, подарунки від Діда Мороза та Святого Миколая 

Це День замовлень подарунків Дідові Морозу та Миколаю!

Любі діти та батьки!

Чи бажаєте ви отримати подаруночок від Діда Мороза та Миколая до Новорічних свят? Якщо так, тоді мерщій пишіть добрим чарівникам листи.


21 листопада – це день, коли ми думаємо про майбутнє, але водночас пам’ятаємо й тих, хто віддав життя в боротьбі за це майбутнє.

Протягом тижня пройшли заходи щодо відзначення Дня Гідності та Свободи, пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Педагоги приділили увагу проблемі формування моральних почуттів із усвідомлення єдності України та найголовнішої людської радості  – життя серед людей. Учили дітей бачити і відчувати, розуміти і переживати всім серцем, шанобливо ставитися до оточуючих та спільних цінностей українського народу, українського козацтва.

 


У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності

(16 листопада) та з метою формування у дітей загальнолюдських, моральних цінностей

з 9 по 13 листопада 2020 року проведено «Тиждень толерантності».

Цей тиждень був цікавий, яскравий та насичений цікавими видами діяльності. Всі учасники навчального процесу взяли активну участь у проведенні занять, квестах, творчих завданнях, які дали змогу відчути себе єдиним цілим у вихованні в дітей доброти, взаємоповаги, терпимості та дружби.


 

Виставка осінніх композицій «Гарбузові дива»

І знову осінь подарувала нам щедрі дари. 

Подивіться, які казкові та фантастичні герої завітали у "Світанок"

 

І смішні гарбузенята,

І солодкі гарбузи,

І розкішні гарбузихи...

 

І все це підготували малюки та їх батьки!

 


Осінь, осінь, листопад,

Жовте листя стелить сад,

За моря в краї далекі

Відлетіли вже лелеки.

Хмари небо затягли,

Вітер віє з-за гори,

Ходить осінь листопадом,

Жовте листя стелить садом.


30 жовтня  2020 року в "Світанку" був організований та проведений День здоров'я під назвою"Ми зростаємо здоровими", який спрямований на зміцнення здоров'я дітей, покращення фізичного розвитку та виховання у дошкільників прагнення бути здоровими, сильними, витривалими.

 

Вихованці із задоволенням прийняли активну участь у спортивних змаганнях, іграх та естафетах, які пройшли дружньо, весело, цікаво. У всіх був піднесений, бадьорий настрій.

 

Педагоги донесли до малят, що здоров’я – це безцінний дар. Без нього дуже важко зробити життя цікавим, багатогранним і щасливим. Тому здоров’я треба берегти і зміцнювати. Дотримуватись режиму дня, раціонально харчуватися, займатися фізкультурою і спортом та загартовуватися.

 

 

 


 На виконання наказу управління освіти і науки Сумської міської ради від 28.12.2019 р. № 118 «Про підсумки підготовки управління освіти і науки Сумської міської ради, навчальних закладів міста Суми з питань цивільного захисту в 2019 році, основні завдання на 2020 рік», річного плану дошкільного навчального закладу на 2020 - 2021  навчальний рік та інших нормативно-правових документів, з метою навчання працівників і вихованців закладу діяти в різноманітних екстремальних ситуаціях та набуття ними практичних навичок поведінки під час їх виникнення у Сумському дошкільному навчальному закладі № 27 «Світанок» з 12.10.2020 по 16.10.2020 р. проводився «Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності» в усіх вікових групах було організовано різні заходи та форми роботи з дітьми, зокрема:

- навчальна діяльність: обігрування ситуації «Мама варить обід», «Колобок на міській вулиці», «Добре – погано» (ранній вік), «Небезпечні речі», «Можна – не можна» (молодший дошкільний вік), складання казки «Про двох веселих сірничків», «Допоможи собі сам», «В гостях у лікаря Айболита» (середній дошкільний вік), «Сам удома», «Дорожні знаки», «Хай ніхто не марнує, що природа дарує» (старший дошкільний вік), ;

- школа експериментальних ситуацій: «Звідки з’являється вогонь» «Не вірю, але перевірю», «Пісок – який?», «Вода. Яка вона?», «Горить – не горить»;

- дидактичні ігри «Відгадай за описом»,  «Свої – чужі», «Добре – погано», «Можна – не можна», «Лісові ягоди та гриби», «Світлофор – пішохід», «Збери знаки», «Автомобіль – пішохід», «Впізнай знак», «Пізнай себе», «Друзі та вороги здоров’я», «Що не так?», «Вогонь – друг, вогонь – ворог», «Склади машину»;

-ТРВЗ тренінг «За що ти себе любиш»;

- моделювання ситуацій «Допоможи собі сам», «Мама варить обід», «Служба порятунку», «Чистота – запорука здоров’я» ;

- веселі ігри та естафети з дітьми середнього  та старшого дошкільного віку «Здоров’я – найважливіший скарб»;

- СХД «Світлофор» з дітьми молодшого дошкільного віку;

- розв’язання проблемної ситуації «Звідки людина знає про небезпеку»

Вихователь-методист Яцишена М. В. організувала перегляд відеопрезентації «Як діяти у небезпечних ситуаціях» для всіх працівників ЗДО.

У цілому, можна зазначити, що заплановані заходи по проведенню «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» проведені у повному обсязі та на належному рівні.

 


В рамках проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності з 12.10.2020 по 16.10.2020 р. у Сумському дошкільному навчальному закладі № 27 «Світанок» було організовано зустріч малят з представниками пожежної частини ДП Сумського лісового господарства.

Пожежна машина прибула на територію дошкільного закладу.

Велика, потужна, яскраво-червона машина була у центрі уваги дошкільнят протягом години.

Працівники продемонстрували спорядження, дали малятам приміряти пожежні каски і навіть дозволили побувати всім бажаючим всередині автомобіля.

Непосидючі малюки посміхались без упину, адже таке заняття для них стало новинкою, чимось раніше незвіданим і надзвичайно цікавим! Зробили фото на згадку.

Колектив ДНЗ №27 “Світанок” висловлює щиру подяку керівництву ДП Сумського лісового господарства зокрема, Коваленко Станіславу Івановичу який є одним з батьків наших вихованців, за вмілу і швидку організацію зустрічі з дітками, за високий професійний рівень у розкритті основних питань пожежної безпеки.