19 лютого в дошкільному навчальному закладі №27 «Світанок» пройшов День відкритих дверей, присвячений питанню організації харчування під гаслом

«Секрети здорового харчування наших дітей»

Цей незвичайний день батьки мали змогу прожити разом з дитиною, побачити на власні очі, як організовується процес харчування на всіх етапах: від постачання продуктів до ДНЗ до безпосереднього споживання їжі дітьми.

Змістовно, цікаво в кожній віковій групі пройшли батьківські перегляди організованої діяльності, під час яких матусі та татусі дітей мали змогу безпосередньо спостерігати, як проходить підготовка до прийому їжі, як діти чергують, як за допомогою ігор знайомляться з корисними та шкідливими продуктами, а також переглянули процес виховання культурно-гігієнічних навичок у дошкільників.

Підсумками проведення тематичного дня було організовано презентацію "Улюблена страва моєї дитини", де батьки мали змогу поділилися рецептами здорової домашньої кухні.

Захід завершився, але двері нашого закладу завжди залишаються відчиненими для малюків та їхніх батьків.За народними віруваннями 15 лютого – зима зустрічається з весною.

Бабуся Зима сперечається з дівчиною Весною, кому йти, а кому вертатися. Зустрічалися Зима із Весною і у ДНЗ №27 "Світанок". Стомлена, змарніла та виснажена від праці Зима, поступилася молодій , повній сил, Весні. Та, щоб Зима з Весною не сварилися, діти вчили їх миритися.


До дня святого Валентина

Приготуєм подарунок

Своїми ручками малими

Намалюєм візерунок.

На словах Вам побажаєм

Щастя, радості й добра!

Добрих друзів ми згадаєм,

Щоб любов повік жила!


Відповідно до річного плану, в рамках обміну педагогічним досвідом роботи, в нашому дитячому садку відбулося відкрите заняття із сенсорного розвитку, яке провела вихователь групи раннього віку «Малючок»

Проніна Ніна Петрівна.


"В здоровім тілі – здоровий дух!"

31 січня у "Світанку" пройшов черговий День здоров'я.

Активними учасниками масових заходів стали діти усіх вікових груп, батьки та працівники закладу.

Організатор масових заходів - інструктор з фізкультури Долгозвяга Марія Сергіївна, яка розпочала свято з веселої ранкової зарядки, пізніше залучила дітей до веселих ігор-естафет, рухливих ігор і всіляких спортивних змагань...


Зі святом, Україно.

З нагоди відзначення Дня Соборності в дошкільному навчальному закладі №27 "Світанок" відзначено рядом заходів.

В групах були проведені бесіди, під час яких діти дізналися про історію сьогоднішнього дня, його значення для всієї України. Вихованці старшої групи створили колективну сюжетну листівку «Україна єдина».

Дітлахи змогли продемонструвати отримані знання під час розваги «День Соборності» та долучилися до українського народу у відзначенні цієї видатної дати.

Для батьків вихованців в інформаційних куточках організували підбірки матеріалів про історію виникнення Дня Соборності.

 


У дошкільному навчальному закладі №27 «Світанок» пройшла святкова розвага «Щедрий вечір, добрий вечір, добрим людям на здоров’я!». Дошкільнят зустріли Господиня і Господар. Діти вправно співали щедрівки, колядки, водили веселі хороводи та бажали всім щастя, миру, здоров’я, злагоди. Потішити дітей та пограти з ними в цікаві ігри до оселі завітали Коза, Лікар–Рятівник. Дошкільнята отримали невичерпне задоволення та святковий настрій.


 Кличуть весело та дзвінко

Іграшки батьківські:

– Заберіть нас на ялинку!!!

Ми – прикраси новорічні!!!

Зима у всіх асоціюється з новорічними святами та подарунками. У всіх святковий настрій. Всі готують новорічні подарунки. І в дитячому садку діти готують з вихователями різні новорічні вироби. Але крім дитячого садка діти спільно з батьками щороку беруть участь в оформленні виставки новорічних виробів.

Які тільки чудеса вміють створювати батьки! І ялинкові іграшки, і веселі сніговики, і різдвяні віночки, і навіть символи року... Всього не перелічити!

Але головне, що вся ця пишність, що переносить нас в чудову новорічну казку, виконана руками вихованців, їх батьків та педагогів Сумського ДНЗ № 27 «Світанок»

Сьогодні батькам нелегко знайти зайві півгодини для спілкування з дитиною, і тим більше приємно слухати розповіді малюків про те, як вони разом з мамою чи татом, бабусею чи дідусем майстрували саморобку. Така спільна діяльність допомагає поглянути один на одного по-новому, розвинути фантазію, творчі здібності у дітей.

Адміністрація та колектив ДНЗ № 27 «Світанок» дякує родинам , які взяли участь в оформленні виставки новорічних виробів, за оригінальність, вигадку, творчість і фантазію при виконанні яскравих, дивовижних, казкових іграшок.

 


У дошкільному навчальному закладі № 27 «Світанок» відбулися святкові новорічні ранки.

Адже Новий рік – це найвеселіше, найяскравіше та особливе свято, яке люблять як дорослі, так і діти.

Новий рік для малечі – це очікування дива, казки і бажань, які стають  ближчими і реальними, коли дорослі дружно створюють і дарують свято маленьким мрійникам. Лісова чепурна зелена красуня, справжній Дід Мороз – головні символи, яких очікують завжди з особливою теплотою. Тому на святах, як у казці, дітлахи перетворюються на справжніх героїв, пробують створити диво. Під час новорічних ранків у ЗДО № 27 дошкільнята отримали можливість подорожувати казками різних країн світу. Дід Мороз та Снігуронька розважали дітей своїми іграми, піснями та чудовими хороводами. На святкових ранках було весело, емоційно та радісно.

 


Мають право діти на любов і піклування,

А також на освіту і повноцінне харчування.

Усі права записані, їх кожен має знати.

Бо діти – це майбутнє, їх треба захищати!

10 грудня -  Міжнародний  День захисту прав людини!!!


21 листопада – це день, коли ми думаємо про майбутнє, але водночас пам’ятаємо й тих, хто віддав життя в боротьбі за це майбутнє.

Протягом тижня пройшли заходи щодо відзначення Дня Гідності та Свободи, пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Вихователі провели різноманітні форми роботи з дітьми: заняття, бесіди, малювання, поповнили патріотичні куточки в кожній віковій групі.

Слава Героям, які боролися за честь, правду, гідність і віддали своє життя за Україну.

Герої не вмирають! Вічна їм пам'ять!


В нашому закладі з 11.11.2019 по 15.11.2019 проходив

Тиждень толерантності

під девізом: «Толерантність: вчимося розуміти одн одного!»

 

Слід відмітити креативність батьків, які разом з дітками взяли участь у виставці фото колажів та малюнків «Добрі справи моєї дитини».

              Цікаві та змістовні заходи проведено для дітей та педагогів:

- тематичні заняття: «Що треба робити, щоб стати щасливим?» – старша група «Бджілка», вихователь Москаленко О.І., «Мрії збуваються»., старша група «Зірочка», вихователь Дмітрієва Г.А., «Ввічливі слова та гарні манери» група середнього віку «Сонечко»;

- квест «Знайди посмішку» у середній групі «Капітошка», вихователь Пугач Ж.О.

  - художня майстерня: нетрадиційна техніка малювання «Дружні долоньки єдності» - молодша група «Казочка», вихователь Гетьман Л.В.

  - творча майстерня: «Букет мрій» - старша група «Зірочка», вихователь Дмітрієва Г.А.

-         практикум на тему: «Виховання толерантності починається з педагога».

      Заслуговує на увагу проведене вихователем-методистом Яцишеною М.В., та практичним психологом Висоцькою Л.В. інтерактивне заняття з батьками «Мова любові-на відстані серця».

      Слід відмітити креативність батьків, які разом з дітками взяли участь у виставці фото колажів та малюнків «Добрі справи моєї дитини».        

  Позитивним у проведенні Тижня толерантності є те, що запропоновані заходи дали змогу педагогам дитячого закладу та батькам дошкільнят відчути себе єдиним цілим у вихованні в дітей доброти, взаємоповаги, терпимості, дружби.

 


31 жовтня 2019 року в ЗДО № 27 «Світанок» відповідно до річного плану був організований та проведений День здоров’я під назвою «В здровому тілі – здоровий дух», який був спрямований на зміцнення здоров’я дітей, загартування, покращення фізичного розвитку та виховання у дошкільників прагнення бути здоровими, сильними, витривалими.

Наприкінці дня в святково прикрашеному залі зібралися дві команди: «Зірочка» та «Бджілка» .

Вихованці із задоволенням прийняли активну участь у спортивних іграх та естафетах, які пройшли дружньо, весело, цікаво. У всіх був піднесений, бадьорий настрій.

Педагоги донесли до малят, що здоров’я – це безцінний дар. Без нього дуже важко зробити життя цікавим, багатогранним і щасливим. Тому здоров’я треба берегти і зміцнювати. Дотримуватись режиму дня, раціонально харчуватися, займатися фізкультурою і спортом та загартовуватися.

І дали такий наказ дошкільникам:

Вам долать нові вершини,

Ви – майбутнє України!

Щоб творити, працювати,

Про здоров’я треба дбати!


22 жовтня - "Світанковий парад хризантем"


Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності тривав з 15 по 18 жовтня 2019р.

Насичений він був різноманітними заходами:

- організована навчальна діяльність: обігрування ситуації «Сірники - не іграшка», «Колобок на міській вулиці», «Добре – погано» (ранній вік), «Небезпечні речі», «Можна – не можна» (молодший дошкільний вік), складання казки «Про двох веселих сірничків», «Допоможи собі сам», «В гостях у лікаря Айболитя» (середній дошкільний вік), «Дорожні знаки», «Хай ніхто не марнує, що природа дарує» (старший дошкільний вік), ;

- школа експериментальних ситуацій: «Звідки з’являється вогонь» «Не вірю, але перевірю», «Пісок – який?», «Вода. Яка вона?», «Горить – не горить»;

- дидактичні ігри «Відгадай за описом», «Свої – чужі», «Добре – погано», «Можна – не можна», «Лісові ягоди та гриби», «Світлофор – пішохід», «Збери знаки», «Автомобіль – пішохід», «Впізнай знак», «Пізнай себе», «Друзі та вороги здоров’я», «Що не так?», «Вогонь – друг, вогонь – ворог», «Склади машину»;

- моделювання ситуацій «Допоможи собі сам», «Мама варить обід», «Служба порятунку», «Чистота – запорука здоров’я» ;

- СХД «Сфітлофор» з дітьми молодшого дошкільного віку;

- розв’язання проблемної ситуації «Звідки людина знає про небезпеку»

- перегляд слайдових презентацій «Їстівні та отруйні гриби», «Як викликати допомогу?».

 


Цільова прогулянка групи старшого дошкільного віку «Зірочка» (вихователь Дмітрієва Г. А.) до соснового лісу з елементами пішохідного переходу, де дітки змогли випробувати на практиці здобуті знання про небезпеку забруднення навколишнього середовища (паління вогнища у природі, розкидання сміття та ін.)

Моделювання ситуацій поведінки дітей та дорослих на випадок виникнення пожежі у садочку.


Наприкінці Тижня знань з основ безпеки життєдільності було організовано зустріч з представниками патрульної поліції, які провели з дітьми коротку, але дуже змістовну бесіду про правила дорожнього руху, безпечну поведінку на вулицях міста та в транспорті. Зустріч пройшла радісно й весело.

Щиро дякуємо за незабутні враження для малечі!


Тиждень сім’ї з 07.10.19 - 11.10.19 був сповнений затишною та дружньою атмосферою.

Підсумком тематичного Тижня було організовано розвагу "Зіркова сім'я" під час якої родини продемонстрували свої таланти.

Проведені заходи сприяли поширенню педагогічних знань серед широкого загалу батьків. Педагогами надано рекомендації батькам, щодо раціонального використання часу вдома з дітьми.


24.09.2019

В цю прекрасну осінню пору наш садочок провів благодійний осінній ярмарок.

Закликали на свято веселі, чарівні та запальні: ведуча, кумоньки, енергійний гарбуз, циганочка з Грицем,овочі, які веселили присутніх.

Лунали українські пісні, веселі жартівливі вірші, діти вітали гостей таночками, гралися в різноманітні ігри.

Осторонь не залишилися і батьки вони були учасниками конкурсів «Спритний бублик», «Підкова» та інші.

Кожна група садочка представляла стіл з товарами на продаж. Тож мами, бабусі та працівники закладу виготовили різноманітні солодощі, якими із задоволенням смакували дітлахи.А посмакувати було чим - від такої кількості смаколиків дух захоплювало:були тут і здобні кекси, і апетитні тістечка, і пузаті булочки, і вишукані тортики. Заманливо рябіли яскраві, соковиті фрукти - груші, яблука, сливи, виноград.Одним словом смакота!

Продавці та покупці були активними й дуже швидко майже весь товар був розпроданий.

Саме такі заходи сприяють вихованню у дітей почуття чуйності, доброти, співчуття, милосердя.

Свято пройшло весело, цікаво, захоплююче.

Дякуємо всім за активну участь!

Виручені кошти на благодійній ярмарці були переказані на допомогу:

- хворої Петрушенко Камілли (отримувач Петрушенко Наталія Михайлівна,

у сумі 4065,00 грн.)

Ми щиро вдячні за надану допомогу!!!


 

Чемпіон - це кожен з Вас!

Друзі, спорт - це просто клас.

Звісно, що за перемогу,

Дружба ваша краще всього.

Саме під таким гаслом пройшов сьогоднішій день вихованців ЗДО " Світанок"

Діти старших груп "Зірочка" і "Бджілка", відвідали музей Олімпійської Слави, Сумської загально-освітньої школи I -III ступенів № 18

Педагоги закладу цікаво розповіли дітям про музей  та провели екскурсію.

Щиро дякуємо адміністрації школи за чудовий настрій та нові знання !

 

 


Літо 2019


Повітряні кульки дарують нам свято,
Їх люблять дорослі й ще більше малята!
Повітряна кулька літати уміє,
А кожна дитина про це тільки мріє!
Повітряну кульку у небо пущу - 
З привітом летить вона хай до дощу!


У казці завжди добро перемагає зло. Ми вчимо цьому наших маленьких вихованців. Тому педагоги цей тиждень організували казково. Його заверешенням був театр під відкритим небом із постановкою казки "Пан Коцький".


День Нептуна святкують в останню неділю липня. А у "Світанку" не відстають від життя! 

26 липня до нас завітали і Золота рибка, яка здійснювала бажання діток, і болотна Кікімора, яка пустувала та каверзувала, і могутній Нептун, якого довелося смішити та веселити. Свято вдалося на славу!!!


Кольоровий тиждень у "Світанку" (22.07.2019 - 26.07.2019)

Колір любові, тепла, квітів, ягідок - червоний заполонив "Світанок" у вівторок. В ігри гралися червоними іграшками, дарували квіти, шукали сік овочевий червоного кольору, пригощалися ягодами та фруктами.


Немов хвиля свіжості у літню спеку День синього кольору. Синій колір - це символ життя. Сьогодні воно було веселим, цікавим та пізнавальним у "Світанку!"


Зелений колір - колір природи, рослин. Без них не можливе життя на землі, бо вони корінням у неї проростають, а листячком тягнуться до неба, як наші вихованці.

Це колір спокою, рівноваги, надії та безпеки, розквіту та юності.

Сьогодні ним наповнився наш дитсадок до щенту. Таких емоцій не було дуже давно! А як цікаво!


Зранку сонечко тепленьке завітало у садок, в жовтий колір так швиденько фарбувало діточок!

У нас розпочався кольоровий тиждень!

День жовтого кольору.


Свято морозива (02.07.2019)

Літо, сонце, спека... Як урятуватися? Звичайно ж за допомогою улюбленого прохолодно-солодкого морозива! Творчі та креативні педагоги організували з нашими дошкільнятами та батьками майбутніх вихованців справжнє свято морозива з танцями, піснями та смачним сюрпризом!!

 


Оздоровча кампанія "2019" розпочалася!

      Влітку можна робити те, за що взимку ніхто не візьметься: ходити босоніж, засмагати, обливатися водичкою, бавитися теплим пісочком, словом - бути щасливим! Наші вихованці у цьому переконалися під час проведення оздоровчої кампанії. Весело та насичено промайнув "Тиждень дитинства" та майже закінчується "Тиждень здоров*я". Спека не перешкода, коли поруч такі чудові педагоги!


День без іграшок (27.06.2019 р.)